Mübarek aya özel yeşil tatlı insanların aklını başından alıyor

Bizim mutfağımız tüm yemekleriyle olduğu gibi tatlılarıyla da ünlüdür. Hele ramazan ayı gibi insanların iştahının açık olduğu bir ayda, tatlı tüketimimiz oldukça artıyor.

Afyonkarahisar’da bulunan bir restoran yeni yapmaya başladıkları bir tatlı ile misafirlerinin aklını başından alıyor. Bu yeni tatlıyı, birkaç tatlıyı birleştirerek oluşturan restoran, aldığı geri dönüşlerden oldukça memnun olduğunu belirtiyor.

Adını yeşil bomba koydukları tatlı manda kaymağı, ekmek kadayıfı ve antep fıstığının bir araya gelmesinden oluşuyor ve yoğun ilgi görüyor. Ramazanın sıcak aylara denk gelmesiyle, tatlıya dondurmada eklemeyi ihmal etmeyen restoran, kakaolu, vişneli ve portakallı seçenekleri de sunmayı ihmal etmemiş.

Her ramazan ayında misafirlerini şaşırtmaktan hoşlanan restoran, beklediklerinden kat kat fazla ilgi gördüğünü belirten tatlıları için patent başvurusunda hiç vakit kaybetmemiş.

Sadece restoranda yemek yiyenlerin değil, vitrinden görüp sipariş edenlerin de sayıca yüksek olduğunu belirtiyorlar. Geçen ramazan 6000’in üzerinde misafir ağırlayan restoran, bu yıl 7500 misafiri hedefliyor.

Gaziantep’ten özel getirdikleri fıstığı tatlının şerbeti ile kaynatıp, ekmek kadayıfı kabarırken üzerine ilave edince ortaya bambaşka bir lezzet çıkmış.

Diğer versiyonlarına kıyasla en çok fıstıklının beğenildiğini belirten restoran ve bir yiyenin bir daha almak için mutlaka geldiğini önemle vurguluyor. Afyon’a yolunuz düşerse bu tatlıyı denemeden gelmeyin deriz. Bizden tavsiyesi 🙂