Tıkalı Damarları Açtığı Söyleniyor

Damarlarınız vücudunuzun otoyolları gibi görev yapar. Herhangi bir tıkanıklık tüm dolaşım sisteminde sorunlara yol açabilir. Özellikle de bu tıkanıklık kalbiniz ve çevresinde meydana geldiyse. Sağlıklı beslenmek zaman zaman oldukça zor olabiliyor. Ancak çoğu zaman biz her ne kadar dikkat etsek de, fark etmeden tükettiğimiz zararlı maddeler ne yazık ki zaman içerisinde damarların tıkanmasına ve kan akışının yavaşlamasına sebep olur.

Bunun yanında, eğer aktif bir yaşantınız yoksa ve yeterince su tüketmiyorsanız, kanınız da normalde olması gerekenden koyulaşabilir ve bu durumda çeşitli sorunlara sebep olur. Size vereceğimiz bu tarif sayesinde siz de kolaylıkla damarlarınızı temizleyecek ve sağlıklı bir yaşam süreceksiniz.

Malzemeler

  • 8 diş sarımsak
  • 4 – 5 cm lik bir parça zencefil
  • 3 litre su
  • 8 limon

Hazırlanışı

Limonları güzelce dilimleyin ve ardından limon dışındaki diğer tüm malzemeleri hafif koyu bir kıvam elde edinceye kadar blender da karıştırın. Karışımı bir tencereye alın ve karıştırarak kaynatın. Ardından şişeleyip yemeklerden 2 saat önce tüketin. Düzenli egzersiz ile birleştirildiğinde, sonuçlara inanamayacaksınız.