Uykusuzluğa Unutkanlığa Birebir

Çiçekler görüntü ve renk dışında kokuları ile de İnsan ruhunu ve zekasını durgunlaştıran özelliğe sahiptir. Çiçek ve bitki ile etrafınızda zaman geçirerek Aklınızı ve ruhu güçlendirebilirsiniz.

Bir bahçeniz var ise veya etrafınızı bahçeye çevirmek istiyorsanız bu haber sizin için. Bahçede bulundurmak gereken ruha ve aklınıza durgunlaştıran çiçek önerisi.

Civanperçemi

Bu çiçek bahçenizde bulunması gerekenler arasında. Çiçekler yaşlandıkça kenarlarında pembe şeyler oluşur. Sağlam bakımından rezene çiçeğine eş değerdeler. Civanperçemi çiçeği tansiyon düşüklüğüne birebirdir.

Frenk soğanı

Frenk soğanı yabani olarak yetişir çoğunlukla otlu peynir imalinde kullanılır. Fransız mutfaklarda çok kullanılır. Uyku sorununa ve unutkanlığa iyi gelir. Mutluluk hormonu sağlar ve bunalım geçirmemeye yardımcı olur.

Şakayık

Şakayık çiçeği zekayı yatıştırmaya yardımcı olur ve vücuda serinlik yaratır. Beyaz şakayık çin tıbbında kaygı ve bunalıma iyi gelir ve sık sık kullanılır.

Papatya

papatya zarif ve narin bir kır çiçeğidir. Sinirleri yatıştırır. Çiçeklerden çıkan buğu beynin koku alma kısmına gider ve stresin azalmasına yardımcı olur.

Gül

Gül herkesin sevdiği çiçekler arasındadır. Sevgi ve aşkın simgesi olan gül hem bahçelerde hemde iş yerlerinde hoş bir hava yaratır. Sadece 1 tane gülün kokusu bile bunalıma iyi geldiği tespit edilmiştir.