Uyandığı Zaman Kızı Hareket Edemiyordu Gerçeği Saçını Taradığında Anladı

Amerika Birleşik Devletlerinde Oregon eyaletinde yaşayan Amanda Lewis Adında bir anne

Bir Gün kızının ayakta duramadığını farketti. Bacakları yerinden teprenmiyordu Kızını hemen kucaklayıp hastaneye götürdü.

Yaptığı şeyin doğru olduğunu anladı Kız Kene felci geçiriyormuş.

Annenin ebeveynleri uyardığı yazıyı mutlaka okuyun.

Geçen gece kızım ilginç şekilde davranmaya başladı. Banyodan çıktıktan sonra pijamalarını giydirirken ayakta durmakta zorlanıyordu. Kızımı yatağa yatırdım ve bende o gece yanında yattım kızım biraz gergindi.

Sabah uyanınca kızım yataktan ayağa kalkamıyordu. Ayağa kalkmayı bırakın elleri ve kolları hareket bile edemiyordu. Video çekip aile hekimine gönderdim Aile hekimi geç dönünce kızımı hemen acile götürdüm.

Sıra bize geldi ve doktor kızımı odaya aldı Doktor 15 senede 7-8 çocukta rastladığını söyledi. Kızımın saçını taradılar ve saçlarının arasında kene olduğunu gördüler.

kenenin kızımı kısmen felç ettiğini söylediler. Aynı şey köpeklerin başına gelebiliyormuş ve köpekleri öldürebiliyormuş. Kızımı iyi ki zamanında acile götürdük yoksa her şey için geç olabilirdi.

Keneler hiç ummadığınız yerlerden çıkabiliyor. Bu kadar küçük bir böceğin insan hayatını bu kadar etkilemesi inanılır gibi değil.

Kızımın saçındaki keneye ben fark edemediğim için kendime kızgınım Ancak böyle bir şey daha önce başıma gelmediğinden bilemedim.

Hala acildeyiz keneyi çıkarmayı başardılar. bir kaç saat içinde kendine geleceğini söylediler.Patlamış darı yiyor şuan ve çizgi film izliyor.

Taburcu etmeden bir kaç saat önce gözetim altında kalmasını istiyorlar.

AKTÜELLEME: Videonun hızlıca yayılacağını beklemiyordum iyi dileklerde bulunanlara teşekkür ediyorum kızımın kendine gelmesi 1 günü buldu her şey yolunca tek sıkıntısı kafasının kaşınması.

Keneler tükürük bezlerinden çıkardıkları nörotropik zehir ile felce neden olur. Keneler kontrol altına alınmadığı taktirde ölüme sebep olurlar. Özelliklede kedi, köpek, insan ve kuzularda adale inceliğinden dolayı solunum felci, bacaklarda felçe bağlı ölüme neden olan bir hastalıktır.

İşte Amanda’nın paylaştığı o video: