Yüzde Oluşan Beyaz Kirleri Doğal Yoldan Giderme

Vücuttaki beyaz kirler keratin birikmesidir. Genelde Göz, yanak, burun etraflarında oluşurlar ve yok olmazlar. Bebeklerde oluşan bu kirler yüksek kolesterol sonucu oluşur.

Bazen bu kirlerin güneşte uzun süre kalma ve estetikten sonrada ortaya çıktığı görülmüştür. İnsanlar bu görüntüden dolayı öz güvenini yitiriyor ve kirlerden kurtulmak istiyor. Pahalı operasyonlar geçirmek yerine doğal yönden bu kirlerden kurtulmanın yollarını açıklayacağız sizlere.

Buhar Banyosu

İlk yöntem tencereye su kaynatıp suratımıza buğunun işlemesi. Her gün bu uygulamayı yapın havlu ile kaplayıp suratınıza buhar gelmesini sağlayın. bir kaç gün yapın zamanla kirler kaybolacak.

Yulaf ile Ovun

Bir avuç yulaf öğütün ve suyla karıştırın. Hazırlanan karışımı suratınıza ovarak sürün zamanla kirlerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Domates Suyu

Domatesi ikiye bölün ve suratınıza yedirin sonra suratınızı yıkayın. Haftada 2 kez yapın sonucu göreceksiniz. Domatesi asidik özelliği kirleri yok edecektir.

Bal

Nektar ile suratınızı ovun kirlerden kurtulun. 20-25 dakika suratınızda kalsın.

Limon ve Şeker

Yarım limonu şeker ile karıştırın. Bu doğal peeling karışı ile suratınızı ovun. Her gün yapın ancak suratınızı ıslatmayı unutmayın. Kısa sürede kirler kaybolacaktır.

Hint yağı

Bir yemek kaşığı hint yağı ve zeytinyağını bir yemek kaşığı karıştırın. 25 dakika suratınızda kalsın ve sonra soğuk suyla yıkayın.

Çay Ağacı Yağı

çay ağacı ile suratınıza pamuk ile sürün ve uyuyun sabah suratınızı yıkayın bir kaç tekrardan sonra sonucunu göreceksiniz.