10 Yaş Gençleşmek İsteyenler Bu Üzümü Tüketsin!

10 yaş gençleştiren üzüm

İlk olarak Güneydoğu Asya’da Tibet dolaylarında yetiştirilmeye başlanan kurt üzümü 1500 yılı aşkın süredir insanların sağlıklı bir hayat sürmesine yardımcı oluyor.

Uzmanlar ömrü uzattığını ve yaşlılığın etkilerini ortadan kaldırdığını söylüyor. Hatta gençlik çeşmesi olarak adlandıran bile var.

Ülkemizde de yetiştirilmiş ancak yeterli ve uygun reklam faaliyetleri yürütülemediğinden alıcı kitlesi oluşturulamamış ve vazgeçilmiştir. Bu sebeple sadece aktarlardan kurutulmuş olarak temin edebilirsiniz.

Kurt üzümü antioksidan bakımından zengindir ve bu sebeple vücudunuzu yıpranmalara karşı koruyarak genç tutar. Aynı zamanda oluşan hasarı da büyük ölçüde geri döndürerek genç görünmenizi sağlar.

Uyku sorununuz varsa, kurt üzümü tüketerek kolaylıkla uykunuzu düzene sokabilirsiniz.

Özellikle çocuklarda kullanımı oldukça önemlidir çünkü büyüme hormonu salgılanmasını oldukça arttırır. Hafızanızı iyileştirir ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı korur.

Uzak doğuda özellikle kısırlık tedavisinde sıklıkla kullanılır ve sperm hareketliliğini arttırdığı kanıtlanmıştır.

Dikkat: Eğer kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, şeker veya tansiyon ilaçları kullanıyorsanız ve bahar alerjiniz varsa, bu meyvenin kullanımını fazla kaçırmamalısınız.