2 Dakikada Dişlerinizi Bembeyaz Yapın

beyaz dişler

Dişlerimiz herhangi bir sebepten sarardığında gülümsememiz insan içinde kolay kolay kahkahaya dönmez. Kozmetik beyazlatıcılara binlerce lira dökseniz de istediğiniz sonuçları alamıyorsunuz ve bu oldukça can sıkıcı oluyor biliyoruz.

Bu sebeple size tamamen doğal malzemelerden oluşan bir tedavi hazırladık ve bu yöntem sayesinde kısa süre içerisinde dişleriniz doğal beyazlığına kavuşacaktır.

Gün içinde tükettiğimiz şekerli ve gazlı içecekler, aynı zamanda çay ve kahve dişlerde lekelenmeye sebep olur ve normal fırçalamayla çıkmaları zordur. Bu içeriğimizde size sunacağımız 2 doğal harika tedavi yöntemi sayesinde dişlerinizle gurur duyacaksınız.

İlk yöntem

Hindistan cevizi yağı kullanarak dişlerinizi sadece 2 dakikada beyazlatabilirsiniz. Sadece iki malzemeye ihtiyacınız var. 8 çay kaşığı karbonat tozu ve 8 çay kaşığı hindistan cevizi yağını güzelce karıştırın ve macun kıvamına getirin. Bu  macun ile dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın ve bembeyaz dişlere sahip olun.

Limon suyu ve Karbonat macunu

Sodyum bikarbonat yani karbonat tozu diş yüzeyini hafifçe aşındırarak plak tabakalarının sökülmesini sağlar. Limon suyu da asidik etkisi sayesinde plakları yumuşatır. Yani bu iki doğal ürün harika birer diş beyazlatıcı işlevi görüyor.

Ancak eğer gereğinden fazla kullanırsanız diş minenizi aşındırır ve farklı sorunlara sebep olabilir.

O sebeple ağzınızda 1 dakikadan fazla bu karışımı tutmamaya özen gösterin. Birkaç çay kaşığı karbonat tozunun üzerine limon sıkarak karıştırmaya başlayın ve macun kıvamı elde ettiğinizde tedavimiz hazır demektir.

Elde ettiğiniz macunla dediğimiz gibi 1 dakikayı aşmayarak dişlerinize nazikçe yedirin. Emin olun ki, bütün plak tabakasından kurtulacaksınız. 10 günde bir uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Çilek ve Karbonat tozu

çilek

C vitamini bakımından zengin olan tüm meyveler diş beyazlatma işleminde kullanılabilir. Bu yöntemimiz için biz çilek tercih ettik.

Birkaç adet çilek, bir tutam deniz tuzu ve yarım çay kaşığı karbonat tozu kullanarak bir macun hazırlıyoruz ve dişlerimizde 5 dakika bekletiyoruz. Ardından güzelce duruluyoruz.