2 Günde Yüzünüzdeki Gıdı’dan Kurtulun!

Vücudunuzun neresinde yağ depolandığını seçemediğiniz gibi, bu yağdan kurtulmak istediğinizde de kurtulacağınız bölgeyi seçmek mümkün olmuyor.

Yağ kaybetmek istediğiniz bölgeye yönelik egzersizler yaparak o bölgedeki kasları çalıştırmanız faydalı olur ancak istediğiniz miktarda vermeniz oldukça zor olur.

Peki, yüzünüzdeki şişkin görünümden kurtulmak için ne yapmalısınız?

İlk yapmanız gereken şey, günlük aldığınız kalori miktarıyla, yaktığınız kalori miktarı arasında fark oluşturmaktır. Ancak sadece diyet yaparak kilo veremezsiniz. Mutlaka egzersizle desteklemelisiniz.

İçtiğiniz su miktarını arttırmanız gerekiyor. Hem yemeklerden önce, hem yemek sırasında, hem de yemekten sonra bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Yağ yakmak için vücudunuzun bol suya ihtiyacı vardır. Ayrıca bol su içmenin metabolizmanızı hızlandıracağını da unutmamalısınız.

Sanki ne tüketmemeliyiz dediğinizi duyar gibiyiz. İlk kesmemiz gereken şey tuz. Tuz vücudunuzda su tutmanıza sebep olur. Şişen tuz molekülleri vücudunuzu olduğundan şişkin gösterir. Bu sebeple yemeklerinizi mümkün olduğunca tuzsuz tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Tuzun yanı sıra eğer sık alkol tüketiyorsanız, miktarını azalttığınızda aldığınız kaloriyi de oldukça azaltmış olacaksınız. Alkollü içecekler yüksek oranda şeker içeriyor ve ne yazık ki yaptığınız diyeti bozuyor.

Ayrıca yüz bölgesini çalıştırmak ve inceltmek için bulunmuş birtakım egzersizler var.

Gıdınızdan kurtulmak için:

Dik pozisyonda oturun ve başınızı sol omzunuza kadar eğin, 15 saniye bekledikten sonra diğer yana doğru eğin. Toplam 10 tekrar yeterlidir.

Yanakları inceltmek için balık surat egzersizi:

Dudaklarınızı büzüp, yanaklarınızı içeri çekerek kendinizi bir japon balığına çevirebilirsiniz. Komik görüneceksiniz evet ama yanaklarınızı çalıştırıyorsunuz ve emin olun son gülen siz olacaksınız. 15- 20 tekrar yeterlidir.

Üfleme Egzersizi

Yanaklarınızı çalıştırmanın bir diğer yolu da üfleme egzersizleri yapmaktır. Sadece dik oturun ve kafanızı olabildiğince geri atarak tavana bakın. Derin bir nefes alın ve ardından nefesinizi üfleyin. 15 – 20 tekrar yeterlidir.

Çene egzersizi

Başınızı olabildiğince geri atın ve geniş bir şekilde gülümseyin. 10 saniye boyunca koruyun ve 10 tekrar yapın. Bu egzersiz sayesinde hem ağız çevreniz hem de çenenizin altı çalışmış olacak.

Çiğneme egzersizi

Dik bir şekilde oturun ve ağzınızı açmadan çenenizi yukarı aşağı hareket ettirin. Evet, aynı çiğneme hareketinde olduğu gibi. 20 saniye boyunca devam edin ve ardından dilinizin ucuyla ön dişlerinizi ittirin. 2 tekrar yeterli olacaktır.

Mengene

İki elinizi de yumruk yapıp çenenizin altına yerleştirin. Ardından çenenizle yumruklarınızı ittirin. Baskıyı zamanla arttırın ve 3 saniye devam edin. 5 – 7 tekrar yeterlidir.

Bu egzersizlerin yanında, evinizde yüzünüzü inceltmek için uygulayabileceğiniz yöntemler ve tüketebileceğiniz doğal ürünler var.

Boynunuzu günde 2 kez kaynamış hint yağıyla yukarı doğru masaj yaparak uygulayın. (Günaşırı)

Düzenli olarak yeşil çay tüketin.

Yumurta akı, bir yemek kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı sütü karıştırarak boynunuza ve ensenize masaj yapın. (Günde 1)