Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret – 4.’ye Dikkat

Nazarın olup olmadığını bilmek için bir çok bilgi vardır. Bu nazar bilgileri bu şekilde sıralanabilir ancak önceden nazarın dinimizde anlatıldığı batıl bir inanç olmadığını bilelim. Nazar var ve nazara önlem alınması şarttır.

İmrenerek, beğenerek veya çekemeyerek bakılan şeylere nazar değer. İnsana, Hayvana ve cansız bir şeye bile nazar değer. Nazar hastalık oluşturur ve hatta öldürür. Bayanlarda ve çocuklarda daha çok etkilidir.

Nazar Haktır; Nazara İnanmak Günah Değildir.

Nazar bazı insanların söylediği gibi batıl inanç değil hak ve gerçektir.

1 – Nazar Bulgularının En Yaygını: “Karşı Konulamaz Uyku İsteği”

Nazara uğrayan insanlarda yoğun şekilde uyuma isteği var. Çok uzun süre yatıp uykularını alsalar bile uykuya çok ihtiyaçları olur. Sabahları dinç uyanırlar Gün içinde boş kalırlar ise hemen uyurlar.

Üstünde nazar olan birisi biriyle konuştuğu zaman onuda uykusunu getirir. Ne kadar enerjili bir şey anlatsa da karşısındaki kişi esnemeye başlar. Telefonda konuştuğu kişinin bile uykusunu getiren insanlar var ki bunlar yoğun nazara uğramış insanlardır.

2 – Çok Sayıda Eşyanın Kırılması Yada Bozulması

Nazara uğrayan kişi çok sayıda eşyası kısa sürede bozulur. Uzun süre kullanılan eşyaların bozulması bir yana yeni alınan eşyaların bile hemen bozulur.

Bazen kullandığı telefon, saat gibi dijital veya mekanik aletler bile bir şey yokken bozulabiliyor.Eski kuşak insanlar nazar için Nazarın eli dokunduğu her şeyi bozar kelimesini kullanmışlardır ki bu çok doğru bir söylenimdir.

3 – Unutkanlık ve Düşüncelilik Sıkça Görülen Nazar Belirtilerindendir

Nazara uğrayan kişi daha önce çok iyi bildiği bir şeyi çok hızlı şekilde unutur. Kişi kendi telefon numarasını bile hatırlamamaktadır.

Nazara uğrayan kişi sadece ezberlediği kuran surelerini canlı şekilde andırmakta geri kalan şeyleri unutur. Hızlı cevap vermeleri ortadan kalkar. Kendi isimleri bile sorulduğunda bir an durup sonra cevap verirler.

4 – Saplantılı Hale Getirilmiş Devamlı Tutum Kalıpları ve Sözcükler

Nazar belirtileri aynı hareketleri sergileyip durmasıdır. Tespih anahtarlık gibi eşyaları ellerinden düşürmezler ve onlarla ritmik hareket yaparlar bir kelimeye takılırlar yada bir şarkı nakaratını söyleyip dururlar.

Nazar değmiş biri saplantılı hareketleri farkında olmadan yaparlar.Mesela uygun olmayan ortamda şarkı mırıldanır ve niye böyle yaptığını kendisi de söyleyemez.

5 – Bıçak vb. Bariz Aletlerden Dinlenen Yoğun Fobi, Nazar Belirtilerindendir

Normalde insanlar bıçak ve jilet gibi kesici aletlerden korkarlar. Mutfakta veya işlerde kullandığımız aletler nazara maruz kaldığımızda bize çok korkunç aletlermiş gibi gelirler.

Nazardan Korunmak İçin En Sağlıklı Yol Dua Etmek

Nazardan korunmak için bu duaları sıklıkla Fatiha, Nas, Felak, İhlas ve Ayetel Kürsi’nin okunması önerilir.

Alttaki Hadise İle Nazar Sorununu Tamamlayalım

Peygamber efendimizin zamanında Esed oğullarından nazarı dokunan bir kimse var idi. Üç gün bir şey yemez, sonra çadırın bir tarafını kaldırıp oradan geçen bir deveye bakıp, Bunun gibi bir deve hiç görmedim der demez, deve yere düşer hastalanırdı.

Müşrikler, bu adamı bulup Peygamber efendimizi nazarla öldürmesini istediler. Cenab-ı Hak da Resulullah’ı sav bunun nazarına gözetmiştir. Bu hususta Kalem suresinin Nerede ise, kâfirler seni gözleri ile devireceklerdi mealindeki 51. âyeti inmiştir.